Ana içeriğe atla

NBA tutkusu Avea ile büyüyecek

İşbirliği ile Türkiye’de basketbola gönül veren gençler desteklenecek

Tüm dünyada basketbola ilgi duyan çocukların bu spora olan tutkusunu eğitimle besleyen NBA, Avea işbirliğiyle Türkiye’de kamp kuruyor. Projenin ilk eğitim döneminde 100 çocuk basketbolun inceliklerini ünlü oyuncu Gary Payton’dan öğrenecek.


Avea, dünyanın en fazla takip edilen basketbol ligi NBA ile basketbola gönül veren gençleri yetiştirmek için ‘Avea NBA Basketbol Kampı’nı hayata geçirdi. Basketbola altyapı yatırımı yapmak üzere geliştirilen projenin ilk eğitim dönemi, NBA’in tüm dünyaya eğitim veren koçu Neal Meyer liderliğinde, 25-26-27 ve 28-29-30 Ocak tarihleri arasında 2 dönem olarak Kadıköy Muratpaşa İlkokulu’nda gerçekleştirilecek. Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği ile yapılan seçmeler sonucu belirlenen 100 öğrenci kampa katılmaya hak kazanacak.

Kampa katılacak gençler, yakın zamanda NBA Hall Of Fame arasına girmiş şampiyonluk yüzüğü sahibi Gary Payton’danbaşarılı bir sporcu olmanın inceliklerini hem pratik hem de teorik olarak öğrenecekler.

Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir“NBA’in Türkiye Resmi Ortağı olarak basketbolun ülkemizde gelişmesi için değer yaratan projeler hayata geçirmeyi öncelikli olarak gördük. Amacımız Türkiye’de sporun geleceğine katkıda bulunmak. NBA’de oynayan Türk basketbolcu sayısını 30’lara 40’lara çıkarırsak proje başarıya ulaşmış olur” dedi.

NBA Global Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Başkan Yardımcısı Mark Tatum ise “Avea ile Ortadoğu için de model teşkil eden ortaklığımız, şimdi daha etkin bir zemine oturuyor. NBA 5 milyar dolarlık bir yapı. Bugüne kadar 220 milyon doların üzerinde sosyal sorumluluk yatırımı yaptık. Bu yıl dünyada 50 ülkede toplam 215 adet basketbol kampı ve kliniği gerçekleştiriliyor. Çin, Hindistan, Filipinler, Rusya ve Afrika’da çocuklara özel programlarımız var” diye konuştu.

Avea’nın FC Barcelona işbirliğiyle gerçekleştirdiği FSBE scola Camp Avea ile de 2.5 yılda 500 çocuk futbol eğitimi aldı.Avea ve NBA’nin yeni işbirliğine ilişkin detaylar, NBA Global Games 2014 kapsamında, Avea CEO’su Erkan Akdemir, Avea Pazarlama İletişim Direktörü Gelincik Onan NBA Global Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Başkan Yardımcısı Mark Tatum, NBA Global Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Emilio Collins ve NBA’in efsane oyuncuları Dikembe Mutombo ve Kiki Vandeweghe katılımıyla Londra’da açıklandı.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

IMF Karşıtı Annenin IMF Uzmanı Kızı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeliğine seçilen Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı ve IMF eski ekonomisti Doç. Dr. Selin Sayek Böke , üniversitede iktisat eğitimi alma kararının hayatının en güzel hatası olduğunu söylüyor. Anne Selin Sayek Böke ile ekonomist Selin Sayek Böke arasındaki dengeyi annesinden ilham alarak koruduğunu vurgulayan Böke, "CHP'de herkesin daha mutlu, refah içinde yaşayabileceği ekonomik ortamı sağlayacak politikalar üretilmesine katkıda bulunarak bunları somutlaştırmaya katkıda bulunacağım" diyor. Dünya Bankası ve IMF kariyerine sahip, güleryüzlü ve sıkı bir makro iktisatçı olarak bilinen Selin Sayek Böke ile CHP Parti Meclisi üyeliğinden annesi Türk Tabipler Birliği eski Başkanı Füsun Sayek ile olan ilişkisine kadar birçok konuyu masaya yatırdık. Böke, 11 yaşındayken kardeşi ile 'gazetecilik oyunu' oynadıklarını, hazırladıkları gazeteye ekonomi yazılarını yazdığını paylaşıyor. Kendisini ekonomi alanına yönle

İran, Sıtkı Ayan’dan sorulur

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ikinci telefon görüşmesinde adı geçen işadamı Sıtkı Ayan, özellikle AKP döneminde parlayan isimlerin başında geliyor. WikiLeaks belgelerinde de adı geçen Sıtkı Ayan’ın ismi İran ile yapılan ticari anlaşmalar ve yüksek devlet teşvikleriyle anılıyor.   Sivas’ın Gölova beldesinde doğup büyüyen Sıtkı Ayan, İstanbul İmam Hatip Lisesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Mesleğini icra yerine petrol işine girdi. Ayan’ın, İran ve Sudan’da petrol ve doğalgaz sahalarıyla ilgili yatırımları bulunuyor. WikiLeaks belgelerine göre ABD Ankara Büyükelçiliği’nden gönderilen kripto, Başbakan Erdoğan’ın İran’daki etkinliğini ve ilişkisini ortaya koyuyordu. ABD elçiliğinin belgesinde, 22 Şubat’ta Türk gazetelerinde İran ile Türkiye arasında müşterek bir yatırım projesi imzalandığı ve buna göre kurulacak olan yeni bir doğalgaz boru hattının, İran gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacağı belirtiliy

Panama Belgeleri: Hayyam Bey'in cenneti

Panama belgelerine göre Hayyam Garipoğlu, Sümerbank’a el konulmadan önce Niue’de bir şirket kurdu. Yaptığı açıklamada “Niue’nun adını bile duymadım” dedi. Panama belgelerinde, Türkiye tarihinin en büyük banka batırma olayına imzasını atan Hayyam Garipoğlu’nun da dört off-shore şirketi ile yer aldığı ortaya çıktı. Belgelere göre Garipoğlu’nun, Sümerbank davasında adı geçen Olsten Marketing Co Ltd’nin yanı sıra üç ayrı off-shore şirketi daha var. Bu şirketlerden biri Olsten Marketing’in kapatılmasından hemen sonra kurulan Niue merkezli Unitrade International Ltd olsa da Garipoğlu, Niue’nun neresi olduğunu dahi bilmediğini ifade ederek bu şirketin kendisine ait olduğunu yalanladı. Olsten, Mossfon müşterisi Sümerbank ile ilgili dava dosyasına göre Garipoğlu, Sümerbank’a el konulmadan bir gün önce, kendisine ait olan Romania International Bank’a 8 milyon dolar transfer etti, buradan da yine kendi paravan şirketi Olsten Marketing’in hesabına aktardı. Panama belgelerine göre

#ParadisePapers: Off-shore biraderler

Berat ve Serhat Albayrak’ın Çalık Holding’de yönetici olduğu dönemde holdinge bağlı çok sayıda off-shore şirketi kurulmuş. Serhat Albayrak bu şirketlerden birinin bizzat direktörü. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda politikacı ve iş insanının off-shore bağlantılarını ortaya çıkaran Paradise Papers’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın da ismi geçiyor. Serhat Albayrak, belgelere göre Malta’da bir off-shore şirketle bağlantılı görünüyor. Frocks International Trading Ltd adlı şirkette Albayrak’ın yanı sıra Çalık Holding çalışanları Mehmet Gökdemir, Murat Tarı ve Şafak Karaaslan şirket yetkilileri arasında bulunuyor. Murat Tarı 2000-2005 yılları arasında Çalık Holding’de genel müdür olarak görev yaptı. Mehmet Gökdemir Çalık Holding’e bağlı GAP Tekstil yönetim kurulu üyesi, Şafak Karaaslan Çalık Holding’in dış ilişkiler sorumlusu. Serhat Albayrak da söz konusu dönemde Çalık Holding genel müdürlüğünü yürütüyordu.